Historia

Uczniowski Klub Sportowy ATENA Gdańsk powstał w 2000 roku na podstawie umowy zawartej ze Szkołą Podstawową nr 70, gdzie klasy sportowe istnieją nieprzerwanie od roku 1969.

W klubie trenuje ponad 150 dzieci od 8 do 17 roku życia będącymi uczniami oraz absolwentami klas sportowych o profilu szermierczym.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Atena Gdańsk uczestniczą w zawodach szermierczych, zarówno na planszach krajowych jak i zagranicznych. Wśród licznych startów na szermierczej mapie Polski są takie miasta jak: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Toruń, Wrocław, Leszno, Szczecin i wiele innych, które podejmują się trudu organizacji zawodów.

Naszym celem jest wychowanie przyszłych olimpijczyków oraz miłośników szermierki na całe życie.

Założycielami UKS Ateny w 2000 roku byli Jacek Mielewczyk – ówczesny dyrektor ZKPiG nr 26 w Gdańsku oraz pracownicy szkoły