Szermierka

Szermierka to sztuka walki, walki bronią, ale też walki o każdy punkt zarówno z przeciwnikiem, jak i ze sobą. To walka jeden na jeden nietolerująca błędów i słabości. Jest piękna – szlachetna, wymagająca dużego zaangażowania, jak i ciągłego myślenia o każdym kolejnym trafieniu póki nie skończy się czas…

Ta walka uczy – uczy wytrwałości, kultury zachowania na planszy, współpracy między młodym Adeptem i jego Trenerem, wzajemnego szacunku. Uczy radzenia sobie ze stresem oraz opanowaniem emocji przy niekorzystnym rezultacie, uczy dojrzałości i przygotowuje do stawiania czoła trudnym sytuacjom w dorosłym życiu.

W czasach masowej elektroniki i gier komputerowych klub Atena pełni funkcję niejako społeczną zachęcając młodzież do aktywnego spędzania czasu. Chętnych do trenowania nie brakuje, dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej misji i programu szkoleniowego.

Zawodnicy, Trenerzy i Zarząd Klubu